Orzeszki ziemne

Nasze orzeszki ziemne to wyjątkowy produkt, który cechuje się doskonałym orzechowym smakiem oraz chrupiącą konsystencją.

Dzięki stałej współpracy z producentami którzy udowodnili dbałość o wysoką jakość pozyskiwanych produktów oraz gwarantują czystość mikrobiologiczną i doskonałe walory smakowe, naszym klientom jesteśmy w stanie zaoferować najlepszej jakości ziarna orzeszków. W naszym zakładzie ziarna orzeszków prażone są bez tłuszczu. Dzięki czemu proces prażenia orzeszków wydobywa z nich niepowtarzalny, orzechowy smak i aromatem.

W naszej ofercie posiadamy kilka rodzajów orzechów, w zależności od potrzeb nasi klienci mogą u nas kupić orzeszki ziemne:

  • surowe
  • prażone niesolone
  • prażone solone
  • prażone – kostka
  • płatki (0,9-1,1mm) 
  • prażone – mąka

Produkt dostępny w opakowaniach: Karton x 12,5 kgPET/PE x 8 kg

orzeszki ziemne, połówka, sprzedaż, ros-sweet
orzeszki ziemne, kostka ros-sweet sprzedaż
orzeszki ziemne, płatek, sprzedaż ros-sweet

ROS-SWEET partnerem Twojego biznesu

Wieloletnie doświadczenie oraz znajomość branży sprawiają, że oferujemy wyłącznie produkty o doskonałych walorach smakowych. Wyróżnia nas niezawodność i terminowość dostaw oraz jakość produktów, utrzymywana na niezmiennie wysokim poziomie przy jednoczesnym utrzymaniu optymalnej ceny do jakości.

Orzeszki ziemne – właściwości i zastosowanie

Orzeszki ziemne wyróżniają się swoimi właściwościami i wartościami odżywczymi na tle innych orzechów. Pochodzące z Brazylii arachidy mają najwięcej białka ze wszystkich orzechów. Posiadają także rekordową ilość witaminy B3. Ponadto są wartościowym źródłem tłuszczu, błonnika oraz witamin i składników mineralnych. Szczególną uwagę powinno się zwrócić na zawarte w różowoczerwonej i cierpkiej w smaku skórce orzeszków polifenole, tokoferole oraz flawonoidy, gdyż mają one zdolność neutralizowania wolnych rodników.

Wspominane przez nas orzeszki są również bogate w przeciwutleniacze, które zapobiegają uszkodzeniom komórek przez wolne rodniki i zmniejszają ryzyko chorób nowotworowych. Dodatkowo mają również właściwości przeciwzapalne i pomagają w utrzymaniu zdrowej skóry, włosów i paznokci.

Orzeszki ziemne mogą być spożywane na wiele sposobów, włącznie z surowym, gotowanym, prażonym lub w formie masła orzechowego. Są one często wykorzystywane w kuchni do przygotowania dań, takich jak sałatki, zupy, dania główne, a także ciasta i ciasteczka. Masło orzechowe jest popularnym składnikiem śniadaniowym i może być używane do wzbogacenia smaku tostów, kanapek i owoców.

LinkedIn