Trendy konsumenckie zmieniły oblicze rynku bakalii. Obecnie traktuje się je jak zdrową przekąskę, która jest alternatywą dla słodyczy i słonych przekąsek. Konsumenci częściej niż kiedyś zwracają uwagę na skład produktu oraz jego wartości odżywcze. Modna stała się żywność funkcjonalna, której spożycie może mieć pozytywny wpływ na zdrowie i lepsze samopoczucie. W odpowiedzi na te potrzeby marka Moreso stworzyła linię bakalii BIO z certyfikatem zielonego „euro-liścia”.

W asortymencie produktów Moreso BIO znalazły się: suszone morele, żurawina suszona, daktyle suszone, słonecznik łuskany oraz pochodzące z polskich plantacji pestki dyni oraz orzechy włoskie. Produkty zapakowane zostały w stojące opakowanie ze strunowym zamknięciem, które pozwala zachować bakaliom dłuższą świeżość po otwarciu.

Wszystkie produkty Moreso BIO pochodzą z ekologicznych plantacji, które zlokalizowane są z dala od obszarów industrialnych oraz w których uprawa odbywa się w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

ROS-SWEET Sp. z o.o. działa na rynku bakalii, orzechów i ziaren od 2006 r. Firma posiada ponad 800 stałych odbiorców w Polsce i na świecie. Swój asortyment eksportuje do ponad 30 krajów w Europie. Spółka jest liderem sprzedaży B2B maku niebieskiego oraz pestek dyni.

 

źródło: portal spożwyczy